pożyczka na studia

Pożyczka na studia – jak znaleźć odpowiednią ofertę?

Nie każdy może liczyć na pomoc finansową ze strony rodziców, w tym wypadku jedynym rozwiązaniem jest pożyczka na studia. Większość banków ma w swojej ofercie kredyty studenckie, choć nie każdy. Jak znaleźć odpowiednią ofertę? A może zdecydować się na zaciągnięcie pożyczki?

Kredyt bankowy – czy warto?

Kredyt na studia podyplomowe czy magisterskie jest najtańszym produktem finansowym. O takie finansowanie może ubiegać się każdy, kto posiada status studenta niezależnie od tego, czy studia są stacjonarne czy zaoczne. Niestety koszty utrzymania szczególnie w dużych miastach są wysokie, dlatego bez wsparcia nie ma szans, aby student mógł się utrzymać, chyba że podejmie dobrze płatną pracę. Jedynym warunkiem, aby móc otrzymać kredyt studencki jest wiek, nie można mieć więcej, niż 25 lat.

Od kilku lat na wsparcie finansowe mogą liczyć również osoby, które chcą podjąć studia doktoranckie czy podyplomowe. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że kredyt czy pożyczka na studia nie są zwykłymi produktami finansowymi, są one udzielane na nieco innych zasadach. W tym wypadku bank nie wypłaca całej kwoty jednorazowo, aczkolwiek student otrzymuje pieniądze w ratach, miesięcznie można otrzymać od 600-800 złotych. Jeżeli chodzi o spłatę zobowiązania, to rozpoczyna się ją dopiero dwa lata po zakończeniu edukacji. To dobre rozwiązanie, ponieważ można spokojnie znaleźć pracę zawodową i zaoszczędzić trochę pieniędzy na spłatę rat.

FirmaKwotaOkres  
od 100 do 6.000złod 5 do 45 dniZłóż wniosek przez internet
od 200 do 6.000złod 10 do 30 dniZłóż wniosek przez internet
od 300 do 4.000złod 10 do 30 dniZłóż wniosek przez internet
od 300 do 4.000złod 1 do 30 dniZłóż wniosek przez internet
od 300 do 5.000złod 14 do 30 dniZłóż wniosek przez internet
od 300 do 5.000złna 15 lub 30 dniZłóż wniosek przez internet
od 200 do 8.000złod 5 do 45 dniZłóż wniosek przez internet

Szybkie pożyczki studenckie

Innym rozwiązaniem może okazać się szybka pożyczka. Obecnie takie produkty finansowe nie są drogie i mogą okazać się niekiedy atrakcyjniejsze, niż kredyty bankowe. W tym wypadku ważne jest to, żeby pożyczone pieniądze spłacić na czas, inaczej można narazić się na wysokie odsetki. Na rynku obecnie dostępna jest również pożyczka na studia podyplomowe, także mogą z niej korzystać też osoby po studiach magisterskich. Warunkiem otrzymania takiej pomocy finansowej jest ukończone 20 lat. Najlepiej wcześniej skorzystać z porównywarki finansowej, aby móc znaleźć najlepszą ofertę.

Jak się przygotować finansowo na pierwszy rok studiów

Kredyty i pożyczki studenckie to dobre rozwiązanie i na pewno warto zastanowić się nad takim finansowaniem, jeśli nie możemy liczyć na pomoc rodziny.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *