prezent dla dziecka

Pomysły na prezent gwiazdkowy dla dziecka do 100zł

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, czas więc na stworzenie listy prezentów dla najbliższych. Wielu z nas dysponuje ograniczonym budżetem na prezenty, więc wybór podarunków, które z jednej strony sprawią bliskim radość, a z drugiej, nie zrujnują naszego portfela, nie jest prosty. Aby ułatwić to zadanie, przygotowaliśmy dziś listę pomysłów na prezent dla dziecka, które możemy nabyć w kwocie do 100zł.

Planszówki

Gry planszowe to świetny pomysł na prezent dla dziecka praktycznie w każdym wieku. Gry planszowe to sposób na nudę, pozwalają one również rozwijać pewne umiejętności dziecka takie jak logiczne myślenie, kreatywność, współzawodnictwo, a wszystko to w duchu doskonałej zabawy. Wybór planszówek dla dzieci jest naprawdę spory, wśród nich znajdziemy gry strategiczne, logiczne, a także te rozwijające refleks. Ceny planszówek wahają się od 50 do 100 zł.

Książki

Jeśli nasze dziecko lubi czytać, nie ma nic lepszego na prezent niż właśnie książka. Sprawdźmy, jakie są obecnie popularne książki dla dzieci w określonym wieku i wybierzmy dwa lub trzy tytuły, których jeszcze ono nie czytało. Mogą to być książeczki przyrodnicze czy też przygodowe. Jeśli nasz maluch ma już jakieś zainteresowania, to możemy zdecydować się na książkę, która przyda mu się w rozwijaniu jego model pasji.

Zestaw plastyczny

Taki zestaw możemy kupić dziecku, które lubi na co dzień prace plastyczne. Jeśli nasza pociecha w wolnym czasie lubi malować, wyklejać czy rzeźbić, możemy jej sprezentować przybory artystyczne. W wielu w sklepach z zabawkami można kupić takie gotowe zestawy, lecz możemy także skompletować sami taki przybornik, na przykład składający się kredek i bloku rysunkowego czy też farbek i małej sztalugi. Podstawowy zestaw artystyczny będzie nas kosztował nie więcej niż 100 zł.

Klocki

Nie ma lepszej zabawy dla dziecka niż klocki. Zapewniają one nie tylko świetną rozrywkę, ale również pomagają rozwijać wyobraźnię przestrzenną oraz ćwiczą umiejętności manualne malucha. Klocki umożliwiają dzieciom zarówno zabawę samodzielną, jak i grupową, więc rodzice mogą również w niej uczestniczyć wzmacniając jednocześnie więzi z maluchem.
Zestaw klocków można nabyć już w cenie 50zł.

Zabawki edukacyjne

Kolejną propozycją prezentu dla dziecka w kwocie 100zł są różnego rodzaju zabawki edukacyjne zawierające na przykład pozytywkę czy mechanizm umożliwiający przekładanie elementów w dowolny sposób. Producenci takich zabawek dzielą je na grupy wiekowe, dzięki temu możemy bez problemu znaleźć taki produkt, który będzie wspierał rozwój dziecka na określonym etapie.

Zegarek z bohaterem

Dla starszego dziecka możemy kupić w prezencie zegarek na rękę, który na tarczy będzie miał wizerunek bohatera kreskówki czy ulubionej książki malucha. Taki prezent będzie jednocześnie praktyczny – mając na ręce zegarek dziecko będzie uczyło się punktualności. Prosty zegarek dziecięcy kupimy już w cenie 80zł.

Mamy nadzieję, że powyższe pomysły będą dla Was inspiracją przy wyborze prezentu gwiazdkowego dla dziecka do kwoty 100zł.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *