robot koszący

Ogród na miarę XXI wieku – wybór robota koszącego

Ogród na miarę XXI wieku powinien charakteryzować się przede wszystkim idealną trawą. Trzeba przyznać, że społeczność wciąż poszukuje produktów, które ułatwią im codzienne pielęgnowanie ogrodu. Jednym z urządzeń, które ma za zadanie sprawić, że nasze podwórko będzie prezentował się rewelacyjnie jest – robot koszący.

 

Ogród marzeń

Robot koszący z całą pewnością może być wybawieniem dla osoby, która chce posiadać doskonały trawnik. Sprzęt ten wykonuje swoją pracę całkowicie automatycznie – co z całą pewnością jest dużą zaletą. To właśnie użytkownik odpowiada za to, jaki harmonogram pracy będzie wykonany przez robot. Urządzenie przemieszcza się po podwórku wykorzystując wszelkie dane z czujników. Programując robota – użytkownik może zadecydować w jakie dni będzie koszona trawa. Gdy robot skończy pracę, wraca samodzielnie do stacji ładującej. Jeśli zdecydujesz się na zakup takiego urządzenia, musisz zwrócić szczególną uwagę na to – jakie funkcje posiada robot. Najbardziej przyda się funkcja, która odpowiada za czujnik deszczu – w ten sposób robot będzie mógł skończyć swoją pracę przed zmianą warunków atmosferycznych.

 

Doskonałe roboty koszące

Wiele osób ceni sobie – AL-KO Robolinho 700 E – jest to przede wszystkim sprzęt, który cechuje się wydajnym silnikiem. Działa on całkowicie automatycznie, dzięki akumulatorowi litowo-jonowemu. Niskie natężenie oznacza to, że robot pracuje bardzo cicho – więc możemy być pewni, że nie będzie on przeszkadzał naszym sąsiadom. Ogromną zaletą tego produktu jest również fakt, iż nie emituje on w ogóle żadnych spalin. Niesamowicie wydajnie – robot kosi trawę oraz wszelkie przeszkody, które znajdują się na danej powierzchni. Wiper C XK to kolejny sprzęt, który także cieszy się ogromną popularnością. Robot ten posiada przede wszystkim ogromne ostrza, które poradzą sobie nie tylko z wysoką trawą, ale również roślinnością, która znajduje się na łąkach lub polach. Zaletą tego produktu jest podwójny akumulator oraz doskonała funkcja autoprogramowania.

Zobacz także: Ogród – prywatna strefa relaksu

Funkcje robotów koszących

W czasach kiedy to smartfony wykorzystywane są w codziennym życiu – producenci robotów koszących postanowili, że będzie można nimi sterować za pomocą telefonów. Dzięki funkcji GPS użytkownik może korzystać z funkcji mapowania ogrodu – co na pewno jest bardzo przydatne. Popularnym urządzeniem jest także Robomow RC 304, który utrzyma nasz trawnik w stanie perfekcyjnym. Tryb koszenia jest w stanie zapewnić dokładność koszenia. Czujnik deszczu wraz ze specjalnym oprogramowaniem urządzenia jest w stanie ochronić je przed deszczem. Dodatkowo robot koszący posiada możliwość zastosowania funkcji ekologicznej, dzięki czemu zużyje mniej energii. Stiga Autoclip 225 S to również doskonałe urządzenie, które cechuje się przede wszystkim szybkością pracy. Ten robot także posiada czujność deszczu.

Robot koszący, jak widać posiada wiele przydatnych funkcji, które zadbają o wygląd trawnika. Ogród na pewno będzie prezentował się naprawdę gustownie i po prostu bardzo pięknie.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *