lot balonem cena

Lot balonem – ile to kosztuje?

Lot balonem to marzenie możliwe do spełnienia. Statystyczny Kowalski wie o jego realizacji wie jednak stosunkowo niewiele. Ile kosztuje lot balonem i gdzie warto z niego skorzystać? Na te i inne pytania odpowiadamy w treści tego tekstu.

 

Lot balonem cena – czemu tak wysoka?

Baloniarstwo jest elitarnym sportem lotniczym, uprawianym hobbystycznie jedynie przez osoby zamożne. Loty balonowe są bardzo drogie i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Na ich ceny wpływają wysokie koszta paliw, ubezpieczeń, obsługi i transportu balonów. Ponadto, loty balonami, mogą odbywać się jedynie w sprzyjających warunkach atmosferycznych, co utrudnia osiągnięcie zwrotu kosztów ich organizacji. Nie powinno więc dziwić, że lot balonem cena często zwala z nóg.

 

Kto organizuje loty?

Loty balonowe organizowane są przez firmy baloniarskie współpracujące z agencjami specjalizującymi się w tak zwanych „prezentach marzeń” lub biurami turystycznymi organizującymi wycieczki na obszarach o wyjątkowych walorach krajobrazowych.

W Polsce, firmy baloniarskie można znaleźć między innymi w największych miastach wojewódzkich, w górach (szczególnie w okolicach Zakopanego i w Bieszczadach), nad morzem i na Mazurach.

 

Lot balonem cena

Najtańszy lot balonem nad polami i wioskami w kilkuosobowej gondoli z pilotem to koszt około 500-800zł od osoby. Im mniejszy kosz balonu i bardziej atrakcyjna trasa lotu, tym wyższa okazuje się jego cena. Za romantyczny, dwuosobowy lot z pilotem w ciekawej okolicy (np. nad Kazimierzem Wielkim), trzeba zapłacić od 2000 do nawet 4000zł. Mowa tu o cenach lotów w Polsce – zacznie więcej płaci się za loty balonowe za granicą.

 

Gdzie warto polecieć balonem za granicą?

Osobom chcącym przeżyć coś niesamowitego, poleca się zagraniczne loty balonowe zapewniające zapierające dech w piersiach widoki, takie jak:

– Lot balonem przez Alpy (Niemcy, Szwajcaria, Austria, Włochy): niezwykła wycieczka lotnicza pozwalająca poznać największe góry Europy z lotu ptaka, loty tego typu odbywają się balonami kilkuosobowymi i kosztują około 200-400 EUR od osoby;

– Lot balonem przez Kapadocję (Turcja): bajkowy przelot nad księżycową krainą tufowych wąwozów i miasteczek wydrążonych w skałach, odbywający się balonami wieloosobowymi, kosztuje od 130 do nawet 280 EUR od osoby;

– Lot balonem w Luxorze (Egipt): krótka wycieczka lotnicza nad największymi świątyniami starożytnego Egiptu z pięknym widokiem na Nil i pustynię, organizowana balonami wieloosobowymi, to koszt rzędu od 100 do 200 USD od osoby;

– Lot balonem nad doliną Loary (Francja); wspaniały lot, w trakcie którego można podziwiać bajkowe zamki nad Loarą i piękno otaczającej ich przyrody, przeważnie balonem wieloosobowym, to koszt ok. 250 EUR za osobę.

Zobacz także: Wspinaczka – sport dla ludzi o mocnych nerwach

Marzysz o locie balonem, ale nie stać Cię na jego organizację? Pod żadnym pozorem nie rezygnuj ze spełniania marzeń! Wspomnienia z wymarzonego lotu zostaną z Tobą do końca Twoich dni. Brakuje Ci pieniędzy? Skorzystaj z szybkiej pożyczki chwilówki przez Internet i przekonaj się, że lot balonem nie jest tak odległy, jakim się wydaje.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *