Jedziemy na wczasy camperem. O czym pamiętać?

Podróżowanie kamperem staje się coraz bardziej popularne również w Polsce. Nic w tym dziwnego. Bowiem mamy zapewniony zarówno transport, jak i nocleg, a tym samym ograniczamy ryzyko nieznalezienia bazy do spania w danym miejscu. Dzisiejszy artykuł poświęcimy kwestiom podróżowania kamperem oraz temu, jak przygotować się na takie wczasy.

 Zalety kampera

 Na początek zacznijmy od wskazania najważniejszych zalet kampera. Jest to bowiem pojazd wyposażony w dużą, zintegrowaną kabinę noclegowo-socjalną. Znajdziemy więc tam miejsca do spania, małą łazienkę z prysznicem i toaletą, miejsce do przygotowywania i spożywania posiłków, a także szafę do przechowywania bagażu. Kamper to swego rodzaju dom na kółkach, który możemy zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Możemy więc podróżować całą rodziną nawet na dalekie trasy nie martwiąc się noclegiem, który przecież mamy w kamperze zagwarantowany. Wyposażony w kuchnię kamper pozwala nam przyrządzać posiłki na ciepło, dzięki czemu nie musimy uzależniać się od stołowania w barach czy restauracjach, gdyż jedzenie możemy sami sobie przygotować. 

 Jak spakować bagaż na wyjazd kamperem

 Przede wszystkim, przed wyjazdem należy dokładnie zaplanować, co ze sobą weźmiemy. Będzie to oczywiście uzależnione od liczby dni, które chcemy przeznaczyć na wyjazd. W pierwszej kolejności pakujemy niezbędną odzież i obuwie. Nie musimy natomiast brać ze sobą całej garderoby, gdyż w podróży możemy zrobić pranie. Ważne, aby być przygotowanym na różne warunki atmosferyczne, zarówno na upał i słońce, jak i chłodniejsze, deszczowe dni. Nie zapomnijmy więc o cieplejszym swetrze czy bluzie oraz o kurtce przeciwdeszczowej. Nie musimy pakować elementów garderoby do walizek. Wystarczy, że włożymy je do worków lub kartonu i wypakujemy bezpośrednio do szafy znajdującej się wewnątrz kabiny. 

 W następnej kolejności zapakujmy potrzebne przybory kuchenne i akcesoria. Każdy podróżujący powinien mieć swój komplet talerzy, sztućców oraz kubek. Niezbędna będzie patelnia oraz co najmniej dwa, różnej wielkości garnki. W zależności od tego, jaki rodzaj posiłków planujemy spożywać, weźmy ze sobą zestaw noży, misek, a także 2 deski do krojenia. 

 

Kosmetyki i środki czystości

 Teraz pora na pakowanie kosmetyków. Wystarczy wziąć duży, uniwersalny żel pod prysznic dla całej rodziny, szampon, pastę do zębów i kilka innych kosmetyków w zależności od indywidualnych potrzeb podróżujących. Pamiętajmy natomiast o zabraniu ze sobą środków czystości takich jak płyn do toalety, mleczko do czyszczenia, płyn do naczyń, ręczniki papierowe i ściereczki. 

 Jedzenie i picie

 Kamper ma tę zaletę, że możemy do niego zapakować całkiem sporo bagażu. Z powodzeniem możemy więc zabrać kilka opakowań ryżu, kaszy i makaronu czy nawet ziemniaków. Możemy zabrać również sporą porcję świeżych warzyw i owoców, a także produkty wymagające trzymania w warunkach chłodniczych, gdyż kampery wyposażone są również w lodówkę. 

Zobacz także: Testosteronowy.pl – świat widziany oczami mężczyzny

 Podróżowanie kamperem to świetna zabawa i moc niezapomnianych wrażeń. Choć wynajem takiego pojazdu na jedną dobę to koszt od 250 do nawet 600zł, to z pewnością taka inwestycja opłaci się przy podróżowaniu całą rodziną. Jeśli chwilowo brakuje nam środków na zaplanowanie wczasów w kamperze, pomocna może być szybka pożyczka, dzięki której wynajmiemy pojazd i zafundujemy naszym bliskim wspaniałą, letnią przygodę.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *