domowe spa

Domowy gabinet kosmetyczny, czyli jak dbać o urodę

Kwarantanna to czas, który wielu z nas znosi dość ciężko, zwłaszcza, jeśli na co dzień przywykliśmy do korzystania z usług kosmetycznych, fryzjerów czy innych miejsc, które obecnie zostały zmuszone do zamknięcia swoich lokali. Jednak sytacja ta nie jest powodem do tego, aby zrezygnować z zabiegów pielęgnacyjnych. Wiele z nich, przy małym wsparciu finansowymi kilku akcesoriach, możemy wykonać samodzielnie  w domu. Dziś podpowiemy, jak zadbać o urodę domowymi sposobami.

Paznokcie hybrydowe DIY

Niektóre panie nie mogą obejść się bez pięknie wystylizowanych paznokci, których widok poprawia im samopoczucie oraz dodaje pewności siebie. Eleganckie paznokcie możemy wykonać samodzielnie w domu, pod warunkiem, że wyposażymy się w kilka akcesoriów. Najważniejszym z nich jest specjalna lampa UV, a  także zestaw lakierów hybrydowych i baz. Do tego trzeba zakupić kilka dodatkowych przyborów takich jak pilniki, polerki oraz płyny do usuwania hybryd.

Za taki podstawowy zestaw do paznokci hybrydowych zapłacimy ok. 200-250zł. Koszt ten jednak zwróci nam się po kilku sesjach, za które dotychczas trzeba było płacić kosmetyczce.

Zabiegi antycellulitowe

Są one popularne szczególnie przed latem, ale skoro w tym roku nie możemy ich wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, trzeba poradzić sobie z cellulitem w inny, domowy sposób. Do wykonania zabiegu antycellulitowego będzie nam potrzebny peeling, którym złuszczymy martwy naskórek i jednocześnie pobudzimy przepływ limfy. Następnie należy nałożyć kosmetyk antycellulitowy i wmasować go okrężnymi ruchami aż do całkowitego wchłonięcia. W sklepach internetowych znajdziemy szeroki wybór preparatów antycellulitowych, które cieszą się popularnością i wysoką skutecznością. Świetnym pogromcą cellulitu będzie również masowanie zaatakowanych nim parti ciała rollerem z wypustkami, które ułatwią rozbijanie złogów tłuszczu znajdującego się w tkance podskórnej. Warto również zainwestować w profesojnalne urządzenie do masażu antycellulitowego, które doskonale radzi sobie nawet z zaawansowanym problemem. Takie akcesorium to wydatek rzędu 200-500zł. 

Coś dla ciała i umysłu

Aby czuć się dobrze w swojej skórze i cieszyć się doskonałym samopoczuciem, nie możemy zapominać również o pielęgnacji naszego ciała. Teraz, gdy mamy nieco więcej wolnego czasu, warto zainteresować się uprawianiem jogi czy innych ćwiczeń relaksacyjno-rozciągających, które doskonale wpływają na nasze ciało, umysł i pomagają oderwać się od codziennych trosk. Takie ćwiczenia możemy wykonywać w domu z pomocą filmikow, które znajdziemy w internecie. Możemy również zdeydować się na zakupienie dostępu do zajęć online, które obecnie są w ofercie niektórych klubów lub indywidualnych trenerów fitness. 

Inwestycja w siebie to oszczędność w dalszej perspektywie

Choć zorganizowanie takiego domowego gabinetu kosmetycznego może wydawać się dość sporą inwestycją w tych niepewnych czasach, to jednak w perspektywie kilku miesięcy może się okazać, że zwróci się ona z nadwyżką, gdyż nie będziemy musieli wydawać pieniędzy na te usługi w profesjonalnych gabinteach. Jeśli aktualnie nie posiadamy wolnych środków na zakup zestawu do hybryd czy sprzętów i kosmetyków antycellulitowych, rozwązaniem może być pożyczka 500zł, którą możemy wygodnie zaciągnąć przez internet.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki dotyczące domowego gabinetu kosmetycznego będą dla Was inspiracją do podjęcia kroków, aby zadbać o swoje ciało w zaciszu własnego domu.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *