Czółenka na słupku – ulubione obuwie eleganckich kobiet

Kochają je hollywoodzkie gwiazdy, bizneswomen i panie na emeryturze – czółenka to bezsprzecznie buty, które stanowią synonim elegancji. Noszone są z lubością przez kobiety w każdym wieku, a swoją uniwersalność zawdzięczają klasycznemu wyglądowi, który wpisze się w wiele rodzajów stylizacji, jak i wygodzie gwarantowanej przez stabilny obcas.

 

Skąd ta popularność?

Ciężko jest znaleźć kobiecą szafę, w której nie ma czółenek. Doceniają je kobiety w każdym wieku, niezależnie od okazji, na jaką mają je założyć. Mają ku temu niejeden powód! Dzięki zastosowaniu obcasa znacznie grubszego, niż szpilka, są one bardzo stabilne i nie grożą połamaniem na kostce brukowej, ale także dzięki zachowaniu bardziej harmonijnych proporcji, są odpowiednie dla osób o szerszych łydkach. Przeciwnie do szpilek, w których naprawdę dobrze wyglądają głownie posiadaczki szczupłych nóg, czółenka na obcasie pasowały będą większej gamie sylwetek. Wiele kobiet wybiera czółenka na słupku jako buty na wesele. To również spowodowane jest grubszym obcasem – zdecydowanie wygodniej się w nich tańczy! Nie trzeba się wtedy martwić o zabranie butów na zmianę, co stanowi problem w przypadku pójścia na przyjęcie w szpilkach – większość z nas zabiera baleriny, bo wie, że stopy, nieprzyzwyczajone do szpilek, szybko zaczną boleć.

Czółenka Coco Chanel

Legendarna projektantka mody wyprzedzała czasy, w których żyła. Była wizjonerką nie tylko jeśli chodzi o ubrania, ale także buty. Jej ulubionymi były czółenka. Nie zakładała jednak byle jakich – jej znakiem rozpoznawczym były beżowe pantofelki z czarnym czubkiem. Rozsławiła je do tego stopnia, że teraz ten typ obuwia nazywany jest chanelkami! Coco wiedziała, co robi – oprócz tego, że buty te znakomicie wyglądają, mają dwa dodatkowe atuty. Dzięki zbieżności ich koloru z kolorem skóry, sprawiają, że optycznie wydłużają nogi, na dodatek, poprzez zastosowanie czarnego czubka, wizualnie skracają stopę. 

 

Czółenka dla businesswoman

Świat biznesu rządzi się własnymi prawami. Zwłaszcza w środowisku korporacyjnym, na wysokich stanowiskach managerskich, dresscode jest bardzo ważną i sztywną częścią kultury organizacji, a jego łamanie jest niemile widziane. Kobiety spełniające się zawodowo w biznesie mają na co dzień nie lada zagadkę, kiedy stają przed otwartą szafą i zastanawiają się, co włożyć. Garsonki, kobiece garnitury, eleganckie spodnie, koszule i bluzki o barwnych, wymyślnych printach – jest wiele elementów, z których można stworzyć stylizacje, które będą cechowały wygoda, elegancja i wrażenie profesjonalnego wyglądu. Nie lada wyzwaniem jest także dobór odpowiednich butów – osiem godzin w biurze (a czasem nawet więcej!) wymaga od nas nie tylko wyboru takich butów, które będą pasowały do stylizacji, ale będą także wygodne. Często wybieranym obuwiem do stylizacji business casual są czarne czółenka na słupku. Są zarówno bardzo eleganckie, jak i wygodne, dzięki czemu noszące je Panie mogą bez dyskomfortu podbijać świat. 

 

Pokochały je najpopularniejsze ikony elegancji na przestrzeni czasów: Coco Chanel, Księżna Diana, Kate Middleton, a także nasze rodzime influencerki modowe, między innymi Kasia Tusk. Niezależnie od tego, jaka jest okazja, na którą szukasz butów na obcasie, czółenka na słupku to buty, które Cię nie zawiodą. 

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *